Celulitída - ako na ňu

Pojem celulitída je istotne známy prevažnej väčšine žien. Celulitída alebo pomarančová koža trápi až 90% žien. Nezáleží na tom či ste chudá, tučná, mladá, stará, športovo aktívna alebo nie, celulitída môže postihnúť aj vás. Celulitída postihuje ženy všetkých vekových kategórií, ničí najmä stehná a zadok. Určite súhlasíte aj vy, že hrbolčeky na koži vyzerajú neesteticky. Celulitída = strašiak žien!

Celulitída je spôsobená z veľkej časti vodou, tukom a odpadovými látkami, ktoré sa usadzujú v medzerách medzi vláknami väziva. Toto usadzovanie spôsobuje nedostatočná funkcia lymfatických ciev a zlé prekrvenie, čo je následkom zlého životného štýlu.

 

Celulitida – Stupne celulitídy:

Celulitída – 1. stupeň

Prvý stupeň celulitídy - na stehne stlačíte k sebe kožu a uvidíte náznaky pomarančovej kože.

Celulitída – 2. stupeň

Druhý stupeň celulitídy - hrbolčeky na vašej koži sú podobné kôre pomaranča, sú viditeľné aj bez stlačenia. Tento stupeň sa prejavuje menšími nerovnosťmi a odtieňmi na pokožke. Najskôr ho uvidíte na vonkajšej strane stehien,  pri napínamí svalov alebo sedením na tvrdej podložke.

Celulitída – 3. stupeň

Tretí stupň celulitídy - nerovnosti na pokožke viditeľné vždy, nezávisle od polohy tela, alebo osvetlenia

Celulitída – 4. stupeň

V štvrtom stupni celulitídy ste vtedy, pokiaľ máte na koži hrubé nerovnosti. V tomto stupni sú tieto prejavy už nezvratné.

Mali by st vedieť, že samotné krémy a gély na odstránenie celulitídy nestačia. Je potrebné pochopiť, že boj s celulitídou je beh na dlhú trať. Ale nezúfajte, riešenia na odstránenie celulitídy existujú.

V prvom rade snažte začať bojovať s celulitídou čím skôr! Čím skôr, tým lepšie!

Začnite:

Piť veľa tekutín - voda, nesladené čaje

Zdravo sa stravovať - zelenina, ovocie, celozrné výrobky

Hýbať sa - cvičte, bicyklujte, posilňujte, ...

Masáže